Skip to content
HAKKIMIZDA

BURSA PAZARI & BUNZL

Kullan at ve ambalaj ürünleri sektörünün lider firması Bursa Pazarı, 1970 yılında tarihi yarımadanın kalbi Eminönü’nde, iki girişimci kardeşin büyük emek ve özverisi ile kuruldu.

O günden bugüne, bu büyük hikâyeye yarım asırlık tecrübeyi sığdıran Bursa Pazarı, İstanbul Esenyurt’taki 13.500m² kapalı alana sahip üstün teknolojiyle donatılmış tesisinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bursa Pazarı, 200’den fazla çalışanı, 4 kıtada 20’den fazla ülkeye yaptığı ihracat ile ülke ekonomisine katkı sağlarken; Türkiye genelinde 25.000’in üzerinde satış noktasında, üretim ve ithalatını gerçekleştirdiği 5.000’den fazla ürünü tüketicilerle buluşturmaktadır.

Yarım asırlık geçmişinde daima sıra dışı başarılara imza atan Bursa Pazarı, üstün kalite ve hizmet anlayışını benimseyerek, Ar-Ge yatırımları ve teknolojik altyapısı ile pek çok ilke imza atmıştır. Kayar bıçaklı streç film, masurasız pişirme kağıdı, nitril çocuk eldiveni, esktra dayanıklı siyah nitril eldiven, sektördeki ilklerden sadece birkaçıdır.

Bursa Pazarı, geniş ürün yelpazesi ile piyasada haklı bir beğeni kazanmış Dolphin, Roll-Up, Burpak, Fresh-Up ve Dalia markalı ürün kalitesi, tecrübeli ve dinamik ekibi, güçlü tedarik zinciri kapasitesi ile sektörün lider firmaları arasında yerini almıştır. Gerek kendi markaları, gerekse özel markalı ürünler ile yurtiçi ve yurtdışında toptan, zincir marketler, hastane ve medikal ve e-ticaret kanallarında hizmet vermektedir.

Bursa Pazarı, 2016 yılında gerçekleşen satın alma ile BUNZL Group bünyesine katılmıştır. Bunzl, 1854 yılında Londra’da faaliyetine başlamış ve bugün 5 kıtada 30’u aşkın ülkede faaliyet gösteren, 2018 yılı gelirlerine göre 11 milyar doları aşan ciroya ve 18.000’e yakın çalışana sahip, dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan çok uluslu bir dağıtım şirketidir.

Bursa Pazarı’nın elli yıllık deneyimi ile Bunzl Group’un global bakış açısının bir araya gelmesi, “Global düşün, yerel hareket et” stratejimizin en iyi şekilde hayata geçmesini sağlamaktadır.

0
Yıl
0
Çalışan
0
Ürün
0
Nokta
0
Yıl
0
Çalışan
0
Ürün
0
Nokta
KALİTE YÖNETİM POLİTİKAMIZ

Bursa Pazarı İnş. San. ve Tic. A.Ş., mevcut kalite politikaları ve kalite yönetim amaçlarının kuruluşun stratejik yönü ve bağlamı ile uyumluluğunu sağlamak ve iş süreçleri ile entegre olduğunu doğrulayarak güvence altına almak için yürüttüğü iç ve dış denetim faaliyetleri ile ürün ve hizmetlerinde kaliteyi her zaman bir adım öne götürmektedir.
Toplum ve çevre sağlığını en önde tutarak, ürün güvenliği ve yasallığını odak noktası haline getirerek iş süreçlerini sürdüren Bursa Pazarı İnş. San. ve Tic. A.Ş, gıda ile temas eden ürünleri ile ilgili ulusal ve uluslararası tüm yasal mevzuatlara uyum sağlayarak sektörün öncülerinden olmayı başarmanın mutluluğuyla, %100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile müşterilerine yeni ürünler sunmayı hedeflemekte ve çalışmalarını sürdürmektedir.

BRC SERTİFİKAMIZ

BRC (British Retail Consortium), İngiltere menşeli, ambalaj üreticileri için hijyen ve ürün güvenliği standardıdır. Ürünün hammaddeden sevkiyata izlenebilirliğini ve tedarik zincirinin her halkasında kontrol gerektiren, ürün güvenliğini maksimum düzeyde sağlayan bir standarttır. AA grade derecelendirme ile bu BRC sertifikasını almaya hak kazandık. Tesisimizde üretimini yaptığımız streç film, alüminyum folyo ve pişirme kağıdı ürünlerimiz, BRC’ye uygun şekilde gıda ile temasa uygun olarak üretilmektedir. BRC ile iş ortaklarımıza ve ürünlerimizi kullanan herkese karşı gıda güvenliğini garanti altına almış oluyoruz.

BSCI SERTİFİKAMIZ

Amfori BCSI Yaklaşımı:

  • Güvencesiz Çalışmayı Önleme
  • Çocuk İşçiliği Önleme
  • Ayrımcılığı Önleme ve Cinsiyet Eşitliği Sağlama
  • İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği
  • Çevrenin Korunması
  • Etik İş Davranışı
  • Çalışma Ortamı ve Koşullarının Uygunluğu
  • Çalışanlarla Beraber Gelişme ve Katılımcılık
 

Amfori BSCI (Business Social Compliance Initiative), merkezi Belçika Brüksel olan, Ticaret Birliği tarafından organize edilmiş olup, etik sosyal değerlerin sürekliliğini ve sürdürülebilirliğini sağlama hedefindedir.

Amfori BSCI, Uluslararası İş Örgütü kurallarını esas alır, tedarikçilerin bu konularda sürekli iyileştirme yapmalarını sağlamak ve bu kuralları kademeli etki ile paydaşlarına yaymak amacındadır.

Bursa Pazarı 2019 yılı Nisan ayındaki denetim sonrası Amfori BSCI Sertifikasyonu’nu almaya hak kazanmış ve sosyal uygunluk yönetim sistemini çalışanlarının katkılarıyla sürekli canlı kalan bir sisteme dönüştürmüştür.

 
 
 
BSCI-Audit-Report-Bursa-Pazari-2019-1-01-1

©Copyright BURSA PAZARI - Designed by Webbilir Webbilir Logo