Skip to content

Kalite Yönetim Politikamız

KALİTE YÖNETİM POLİTİKAMIZ

Bursa Pazarı İnş. San. ve Tic. A.Ş., mevcut kalite politikaları ve kalite yönetim amaçlarının kuruluşun stratejik yönü ve bağlamı ile uyumluluğunu sağlamak ve iş süreçleri ile entegre olduğunu doğrulayarak güvence altına almak için yürüttüğü iç ve dış denetim faaliyetleri ile ürün ve hizmetlerinde kaliteyi her zaman bir adım öne götürmektedir.
Toplum ve çevre sağlığını en önde tutarak, ürün güvenliği ve yasallığını odak noktası haline getirerek iş süreçlerini sürdüren Bursa Pazarı İnş. San. ve Tic. A.Ş, gıda ile temas eden ürünleri ile ilgili ulusal ve uluslararası tüm yasal mevzuatlara uyum sağlayarak sektörün öncülerinden olmayı başarmanın mutluluğuyla, %100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile müşterilerine yeni ürünler sunmayı hedeflemekte ve çalışmalarını sürdürmektedir.

BRC (British Retail Consortium), İngiltere menşeli, ambalaj üreticileri için hijyen ve ürün güvenliği standardıdır.

Ürünün hammaddeden sevkiyata izlenebilirliğini ve tedarik zincirinin her halkasında kontrol gerektiren, ürün güvenliğini maksimum düzeyde sağlayan bir standarttır.

AA grade derecelendirme ile bu BRC sertifikasını almaya hak kazandık.

Tesisimizde üretimini yaptığımız streç film, alüminyum folyo ve pişirme kağıdı ürünlerimiz, BRC’ye uygun şekilde gıda ile temasa uygun olarak üretilmektedir.

BRC ile iş ortaklarımıza ve ürünlerimizi kullanan herkese karşı gıda güvenliğini garanti altına almış oluyoruz.

BSCI-Audit-Report-Bursa-Pazari-2019-1-01-1

Amfori BSCI (Business Social Compliance Initiative), merkezi Belçika Brüksel olan, Ticaret Birliği tarafından organize edilmiş olup, etik sosyal değerlerin sürekliliğini ve sürdürülebilirliğini sağlama hedefindedir.

Amfori BSCI, Uluslararası İş Örgütü kurallarını esas alır, tedarikçilerin bu konularda sürekli iyileştirme yapmalarını sağlamak ve bu kuralları kademeli etki ile paydaşlarına yaymak amacındadır.

Bursa Pazarı 2019 yılı Nisan ayındaki denetim sonrası Amfori BSCI Sertifikasyonu’nu almaya hak kazanmış ve sosyal uygunluk yönetim sistemini çalışanlarının katkılarıyla sürekli canlı kalan bir sisteme dönüştürmüştür.

         Amfori BCSI Yaklaşımı:

  • Güvencesiz Çalışmayı Önleme
  • Çocuk İşçiliği Önmene
  • Ayrımcılığı Önleme ve Cinsiyet Eşitliği sağlama
  • İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği
  • Çevrenin Korunması
  • Etik İş Davranışı
  • Çalışma Ortamı ve Koşullarının Uygunluğu
  • Çalışanlarla Beraber Gelişme ve Katılımcılık

FSC CoC sertifikası: ham maddenin ormandan tüketiciye ulaşana kadar; işleme, dönüştürme, imalat ve dağıtım gibi tüm başarılı safhalarını içine alan bir yönetim sistemidir. Müşterilerimize talepleri doğrultusunda sorumlu kaynaklardan elde edilen orman ürünleri; pişirme kağıdı, ahşap ve kağıttan üretilmiş kullan-at ürünler sunabiliyoruz.

PEFC CoC sertifikası: iyi uygulamaları teşvik etmek ve orman ürünlerinin en yüksek ekolojik, sosyal ve etik standartlara uygun olarak üretilmesini sağlamak için orman ürünlerini tedarik zinciri boyunca kontrol eden bir yönetim sistemidir. Müşterilerimize talepleri doğrultusunda sorumlu kaynaklardan elde edilen pişirme kağıdı sunabiliyoruz.

©Copyright BURSA PAZARI - Designed by Webbilir Webbilir Logo