MARKET-MUTFAK ÜRÜNLERİ

Bize göre “Mutlu Mutfakların Sırrı” ailecek evde hazırlanan mutlu yemeklerdir. Gıda güvenliği sertifikasyonuna sahip tesisimizde üretimini yaptığımız streç film, alüminyum folyo, pişirme kağıdı ve yanmaz tavuk torbası ürünlerimiz, mutfaktaki en seveceğiniz yardımcılarınız olacak. Mutfak yardımcılarınızla yiyeceklerinizi lezzetlice pişirecek, sağlıklıca saracak ve saklayacaksınız.

Streç Filmler

Streç film, yiyeceklerin tazeliklerini koruyarak saklamak ve kokularının etrafa yayılmasını engellemek amacıyla kullandığınız önemli yardımcılarınızdan biridir. Yiyeceklerinizi yanınızda taşımak istediğinizde üzerlerini streç film ile sararak koruyabilir ve dağılmamalarını sağlayabilirsiniz. Gıdalarınız için hijyenik bir ortam sağlayarak dış ortamdan gelebilecek mikropların ve tozun bulaşmasını engeller. Okula gönderilen sandviçler, iş yerine götürülen salata kapları streç film ile sarılarak kolay ve temiz bir şekilde taşınır. Farklı genişlikteki alternatifleri ile dar ya da geniş kapların üzeri kolayca gerilerek kaplanabilir. Kayar bıçak opsiyonu ile kesici bir materyale gerek kalmadan kolayca kesebilirsiniz.

Pişirme Kağıtları

Pişirme kâğıdı; kek ve börek gibi hamur işlerini, et ve balık gibi yağlı fırın yemeklerini ya da hayal ettiğiniz her türlü yiyeceğin hazırlanmasını kolaylaştıran yardımcılarınızdan biridir. Kimi zaman yağlı kâğıt olarak da adlandırılan pişirme kağıdı, tepsi temizleme derdinden kurtararak mutfakta büyük kolaylık sağlar. Pişirme kâğıdı kullanacaksanız tepsiyi yağlamanıza gerek yoktur. Tepsiye pişirme kâğıdı yayarak pişirilen yemekler, tepsiye yapışmaz. Besin değerlerini koruyarak doğal bir pişirme sağlar. Pişirme kâğıdı, fırınlanmış yiyeceklerinizi tepsiden çıkartırken dağılmasını önler.

Roll-up 16 Yaprak Kesilmiş Pişirme Kağıdı

Hazır kesilmiş olarak kullanıma hazırdır. 42×37 cm ebadındaki 16 yapraktan oluşur. Pratik açılan özel kutusuyla kullanışlı ve keyifli bir ambalaja sahiptir. Lezzetli kekler, börek ve çörekler, tepsiye yapışmadan, kolayca pişer, tepsiler tertemiz kalır. 30 dakikada maksimum 220 dereceye kadar renk değiştirmeden pişirir ve kızartır.

Alüminyum Folyolar

Alüminyum folyo, yiyeceklerin korunmasında, saklanmasında ve pişirilmesinde önemli işleve sahip yardımcılarınızdan biridir. Pişmiş ya da çiğ her türlü gıdanın sağlıklı, taze ve hijyenik olarak saklanabilmesini sağlar. Alüminyum folyoya sardığınız yiyeceklerinizi buzdolabı ya da derin dondurucuda saklayabilir; kapların ya da tencerelerin üzerini kaplayarak kapak yerine kullanabilirsiniz. Alüminyum folyo, pişmiş ya da ısıtılmış yiyeceklerin sıcak kalmasına yardımcı olur. Yemeklerin konulduğu kabın ya da tencerenin etrafı alüminyum folyo ile sarıldığında, sıcaklığın uzun süre korunması sağlanır. Alüminyum folyo, özellikle buzdolabına koyulan yiyeceklerin kokusunun birbirine karışmasına engel olur. Bakterilere karşı dayanıklı ve korunaklı olduğu için koruyucudur. Gıdalarınız için hijyenik bir ortam sağlayarak dış ortamdan gelebilecek mikropların ve tozun bulaşmasını engeller.

Yanmaz Fırın Torbası

Yanmaz fırın torbası, geleneksel ismiyle tavuk torbası, tavuk, et ve balık yemeklerinde tercih edilen, kurutmadan pişirme sağlayan mutfak yardımcılarınızdandır. Yiyeceklerin her tarafını eşit bir şekilde pişirmek için idealdir. Pişirme süresince et ya da tavuğun çevrilmesine gerek yoktur. Yemeğe ekstra yağ ilave edilmesine gerek kalmadan et ya da tavuğun kendi yağıyla lezzetli şekilde pişmesini sağlar. Böylece yiyeceğin doğal tadı ve aroması korunmuş olur. Dilerseniz çeşitli garnitürleri çiğ olarak etin yanına ekleyerek birbirinden farklı ve leziz yemeklere imza atabilirsiniz. Çok kısa sürede pişirme sağlayarak, tertemiz bir tepsi ile yıkama derdine son verir.

©Copyright BURSA PAZARI - Designed by Webbilir Webbilir Logo