Haberler

+90 212 886 64 66

info@bursa-pazari.com

Pişirme Kâğıtları

Market ve Mutfak Ürünleri

Hamur işleri başta olmak üzere, et, balık ve köfte gibi yiyeceklerin fırında pişirilmesi sırasında kullanılan pişirme kâğıtları, yiyeceklerin tepsiye yapışmasını engellediği için tepsi temizleme derdine son vererek müthiş bir kolaylık sağlar.

Pişirme kağıtları, mutfaklarda pratiklik sağlamak için geliştirilmiş, farklı çeşitlere sahip çok yönlü yardımcılardır.

Size Zaman Kalır

Pişirme kağıtları ev mutfaklarında ya da profesyonel mutfaklarda temizlik için ayrılan süreyi azaltarak, yemek pişirme sürecini kolaylaştırır. Pişirme kağıtları sayesinde yiyecekler doğrudan fırın tepsisine yerleştirilir, iki tarafı silikon kaplı olduğu için ayrıca yağlamaya gerek yoktur.

Sağlıklı Pişirme Sağlarsınız

Fırın yemekleri pişirme kağıdı kullanılarak pişirildiğinde, gıdalar doğal lezzetlerini korur, kağıdın yağlanmasına gerek olmadığı için yağ kullanımının azaltılmasına yardımcı olur.

Hem sağlıklı yemekler hazırlar hem de kilo kontrolünüze yardımcı olursunuz.

Ürün Güvenliğinden Ödün Vermez

Dünyadaki en önemli üreticilerden tedarik ettiğimiz kağıt hammaddesi ile pişirme kağıtlarımızı ürettiğimiz için, piyasadaki en kaliteli kağıdı kullandığımızdan emin olabilirsiniz. Kalitesi düşük kağıtlar, fırında pişirme sırasında istenmeyen yanma ve renk değişikliklerine yol açabilir. Kaliteli pişirme kağıtlarımız, gıda ile doğrudan temas ettiğinde bile zararlı maddeleri serbest bırakmaz. En sağlıklı ve güvenli şekilde pişirme deneyimi sunar.

Çok Amaçlı Pişirme Kağıtları

Pişirme kağıtlarının ana kullanım yeri fırın tepsileridir. Bunun yanı sıra mini boy pişirme kağıtlarımız mutfaklarda en çok kullanılan küçük ev aletlerinden olan tost makinelerinde kullanmak için idealdir.

Mini boyu sayesinde hem mini fırın tepsilerine uyarken; hem de tost makinelerinde tertemiz bir tost deneyimi sunar. Tost makinesine düşen peynirleri temizlemek artık çok kolay. Pişirme kağıtları, mikrodalga fırınlarda kullanıma uygundur. Son yılların gözde küçük ev aletlerinden airfryer makinelerinin hazne ölçüsüne göre kesilerek de kullanımı mümkündür. Pişirme kağıtları profesyonel mutfaklarda krema sıkacağı ya da muffin kek kalıbı olarak bile kullanılmaktadır.

Temizlemek için Zahmet Etmezsiniz

Pişirme kağıtları, yemeklerin tepsiye yapışmasını önleyerek temizlik süresini önemli ölçüde kısaltır.

Pişirme kağıdı kullanarak, tepsiyi yağlamak veya temizlemek için harcadığınız zamanı ve emeği azaltabilirsiniz. En değerli hazine “zaman” size kalır.

Çevreyi Düşünen Pişirme Kağıtları

Ürün portföyümüzde yer alan PEFC sertifikalı pişirme kağıtları doğayı korumaya ve gelecek nesillere sağlıklı bir dünya bırakmaya destek olur.

PEFC sertifikası ile bu pişirme kağıdının üretildiği selülozun kontrollü ormanlardan elde edildiğini ve tüketilen her ağaç yerine belirlenmiş oranda yeni ağacın dikileceğini garanti altına alırız.

Kolay ve Temiz Şekilde Saklarsınız

Pişirme kağıtları genellikle kutulu olarak sunulduğu için evlerde ya da profesyonel mutfaklarda saklanması kolaydır.

Kağıt gıdayla temas edeceği için kutusunun içinde saklanması tavsiye edilir. Kolay açılan kutular içinde satılan pişirme kağıtlarımızı açmak, istenen ölçüde kesmek ya da hazır kesilmiş kağıtları tek hamlede çıkartmak ve kullanmak çok kolaydır.